E Devlet Giriş

E Devlet Giriş

E-DEVLET GİRİŞ

2006 tarihli bakanlar kurulu kararı ile kurulan e-Devlet, vatandaşın daha hızlı hizmet alabilmesi için kuruldu. Bu sayede vatandaşlar belirlene hizmetleri , dairelere gitmeden evlerinde alabilcekler. Bunun için kurulan internet sitesi www.turkiye.gov.tr  üzerinden e devlet giriş ile her vatandaş hizmet alabilir.

Peki ”Nasıl e-Devlet sistemine giriş yapılabilir? ”

İlk olarak vatandaşlar kendilerine ait olan şifreleri almalılardır. Bunun için :

-Kendileri , nüfus cüzdanları ile beraber en yakın PTT şubelerine yanlarında 2 TL alarak gitmelilerdir.

PTT’den alınan şifre ile bir defaya mahsus verilip şifre kaybetme, unutma gibi durumlarda 2. defa şifre alımları 4 TL karşılığında alınmaktadır.

Vatandaşlar PTT’den aldıkları şifrelerle www.turkiye.gov.tr ‘ ye giriş yaparak ilk olarak şifrelerini değiştirmek zorundalardır. Şifre değişim işleminden sonra herhangi bir kimlek doğrulamasına gerek yoktur. Vatandaşlar e-Devlet şifrelerini çok dikkatli saklamaları gerekmektedir. Basit şifreler , kolay hatırlanan şeyler düşünülüp doğum tarihi gibi tahmin edilebilir şifreler şeçmekten kaçınılmalıdır. Çünkü yapacağınız her işlem sizin sorumluluğunuz altındadır.

e-Devlet ile birçok hizmeti rahatça, sıra beklemeden alabilirsiniz.

Her vatandaş evinden, devlet dairelerine gitmeden: bilgilendirme hizmetleri, entegre elektronik hizmetleri, kurum veya kuluşların kısa yolları  ve ödeme işlemlerini rahatlıkla yapabilirler.

E Devlet Giriş İçin TIKLAYINIZ..

 

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. hüseyin dedi ki:

  askerlik terhis beleşi

 2. dadayev neslihan dedi ki:

  E devlet şifremi yutrdışında nerden alabilirim borcumu öğrenmek istiyorum

  1. --ekinderin dedi ki:

   Neslihan hanım yurtdışında konsolosluklardan şifrenizi alabilirsiniz.

Yorum Yaz