E Devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

E Devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

Artık internetin sürekli olarak gelişmesiyle beraber bir çok işlemi internet üzerinden gerçekleştirebilmemiz mümkün olmuştur. Ancak eğer e-devlet sistemine girişinizi gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka PTT şubelerinden birine gidip e-devlet şifrenizi almanız gerekmektedir. Ve bu şifreyi alabilmeniz için PTT şubesine TC numaranızla gitmeniz yeterli olacaktır. Ve ondan sonra ise size e-devlet şifresi verilecek ve bu şifre ile e-devlet sistemine girişinizi kolay bir şekilde gerçekleştirip işlemlerinizi halledebilceksiniz. Ancak bu e-devlet şifrenizi alıp kaybetme veya unutmanız durumunda aynı şekilde yine bir PTT şubesine gidip bu sefer ise 4 tl karşılığında e-devlet şifrenizi alabilmeniz mümkün olacaktır.

İnternet sisteminin sürekli büyümesi ile birlikte bu işlemlere bir çok sistem geldi. Mesela bazı güvensiz olan siteler size ait olan bilgilerinizi kopyalaya bilmektedir. Bunun sebebiyle her önünüze gelen siteye girişinizi gerçekleştirip bilgilerinizle beraber işleminizi gerçekleştirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Fakat eğer güvensiz sitelere bilgilerinizi verdiğiniz taktirde sonuçları sizler için çok kötü bir sonuç olacaktır. Şimdi ise tek yapmanız gereken sizlere en yakın olan bir PTT şubesine gidip e-devlet şifremi unuttum veya kaybettim diyip yeni bir şifre almanız olacaktır.

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 8 yorum yapıldı:

 1. muhsin dedi ki:

  şifre mi unuttum

 2. muhsin dedi ki:

  e devlet şifre mi unuttum,

  1. --ekinderin dedi ki:

   Sayın Muhsin bey size en yakın olan PTT şubesine giderek şifrenizi ikinci sefer olduğu için 4 tl karşılığında yeni bir şifre alabilmeniz mümkün olacaktır

 3. muzaffer dedi ki:

  şifremi unuttum

 4. mehmet çetin güçerdem dedi ki:

  mehmet çetin güçerdem

 5. mehmet çetin güçerdem dedi ki:

  e devlet şifre mi unuttum, yardımlarınız için teşekkürler

 6. taylan önkol dedi ki:

  şifremi unuttum

 7. doğan MİNDAŞ dedi ki:

  şifremi unuttum nasıl öğrenebilirim

Yorum Yaz