E-devlet şifresi

E-devlet şifresi

Günümüz gelişmiş toplumlarında devletlerin temel görevinin insan odaklı çalışmalar olduğunu söylemek mümkündür. Sosyal devletin bireysel hakların korunmasına yaptığı katkı, o devletin başarılı bir politika izleyip izlemediğini gözler önüne serecektir. Bütün devlet kurumlarının halka açık olmasın ve insanların bilgi alma yönünden bu kurumlara kolay ulaşabilmesi, en başta E-devlet şifresi kullanımı gibi bir anahtar sayesinde toplumun bütün bireylerine çok önemli haklar getirmiştir. İnterneti kullanabilen herkes, bir kez aldıkları Edevlet şifresi ile Devlet bilgi ekranına istedikleri zaman girme hakkına sahip olurken, buradan en doğru ve en güncel bilgilere kolayca erişim sağlayabilirler.

e-devlet-sifresi-giris-ekrani

Sanal âlemin bilgi ve iletişime olan katkısı kurumsal yapıların bu alana taşınmasını ve sistemsel olarak kullanılmasını daha verimli bir alanın insanlara sunumunu sağlamış ve bu sayede insanların en doğru bilgilere ulaşması mümkün olmuştur. Bu kullanımda E devlet şifresi anahtar rolü oynarken, sistem içinde düzenin korunmasına da önemli derecede katkıda bulunmuştur. Devlet ekranını halka açan sistem son derece başarılı olmuş ve karşılıklı memnuniyetlerin yaşandığı bir sistem yürürlüğe konmuştur.

E devlet şifresi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alınmaktadır. Şifrenin unutulması ve kaybedilmesi durumlarında Ptt şubelerinden 2. defa edevlet şifresi alabilirsiniz fakat 4 TL ödemek zorunda kalırsınız.

 

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. deniz dedi ki:

    Edevlet şifresi olmadan giriş yapsaydık daha iyi olurdu.

  2. Manisa Srıbina dedi ki:

    Edevlet şifremi sistem kabul etmiyor. Ne yapmam gerekiyo acaba.

Yorum Yaz