E Devlet SRC Sorgulama

E Devlet SRC Sorgulama

Artık sizlerinde bildiği üzere internet ortamı günden güne gelişmeye başlamıştır. Tabi internet ortamının sürekli bir şekilde gelişmesiyle beraber e-devlet sistemide sürekli olarak gelişmektedir. E-devlet sitesi üzerinden bir çok işleminizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabildiğiniz gibi E-Devlet SRC sorgulama işleminide hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kendini sürekli bir şekilde ileriye götüren e-devlet sistemi sizlere daha iyi hizmet sunmak açısından bu işlemide sitesine koymuştur. Şimdi ise sizlere bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi söyleyeceğiz.

Eğer E-devlet SRC Sorgulama işleminizi yapmak istiyorsanız ilk yapmanız gerekenlerden birtanesi sizlere en yakın bir PTT şubesine gidip e-devlet şifresi almak olacaktır. PTT şubesine TC numaranızla giderek kendi üzerinize sadece 2 tl karşılığında şifrenizi alabilmeniz mümkün olacaktır.

Ondan sonra ise şunları yapmanız gerekecektir:

1.) Ekrana girşinizi tamamladığınızda karşınıza çıkan ekranda kurumları tıklayıp giriş yapınız.

2.) Ondan sonra ise Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bölümüne girişinizi gerçekleştiriniz.

3.) Ve en son olarakta ”Mesleki Yeterlilik İşlemleri” yerinden ”Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama” bölümüne tıklayınız.

Bu işlemleri sırasıyla doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz taktirde E-Devlet SRC Sorgulama işlemini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. E-devlet resmi sayfası hiç bir şekilde size ait olan bilgilerinizi kayıt altına tutmayıp gizli tutmaktadır.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz