E Devlet

E Devlet

Kurumsallaşma yönünden ilk adımların devlete bağlı olan yapılarda gerçekleşmesi, buralarda işi olan insanların işlerini daha da kolaylaştırma açısından büyük yarar sağlamıştır. Vatandaşın en doğal hakları içinde olan bilgi alma konusuna bu kurumların teknoloji çerçevesinde cevap vermesi ise işin önemli boyutlardan birini oluştururken, internetin etkin kullanımı ile birlikte her vatandaş kurumlara gitmeden kendi şahsi konularında bilgilerini E Devlet uygulamaları sayesinde kolayca alır olmuştur.

E Devlet ekranı çok geniş bir yelpazeye sahip olup, bu ekranda işlevsel olarak yer alan bütün devlet kurumlarının bilgileri halka açık olarak verilmiştir. Bireyin hakkını koruma ve ona hizmet verme konusu bütün devletlerin temel ilkesi olarak karşımıza çıkarken, kişilerin bilgi alma hakkına devletten her zaman destek gelmiştir. Bu gelişmeler ışığında kişileri ilgilendiren bireysel ve genel bilgilere, interneti bir erişim aracı olarak kullanan herkese ulaşım imkânı sağlanmış ve bu bilgilerin güvenilir ve doğru olmasına da büyük önem verilmiştir. E Devlet ve Kurumsallık hizmetinin öncüsü olan e devlet ve garantili işlevsellikleri, her zaman vatandaşın lehine çalışan bir sistemi inşa etmiştir.

Sisteme 4 şekilde giriş yapabilirsiniz.

1- E Devlet Şifresi

2- Mobil İmza

3- Elektronik İmza

4- Tc. Kimlik Kartı ile e devlet girişi yapabilirsiniz.

E Devlet Girişi İçin TIKLAYINIZ..

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. kenan dedi ki:

  E devlet uygulamasının gelmesi ile büyük bi değişikliğe giren devletimiz bu şifrelerden bence para almayı bırakmalı. Sosyal devlet bunu gerektirir

 2. SİNAN TEKİN dedi ki:

  Edevlet hayatımıza yeniden yön verdi çıkaranlara helal olsun beya.

 3. salim dedi ki:

  iyi guzel bir sistem keske birde duzgun calissa ne Zaman giris yapmak istesem 2,saat ugrastiriyor hata gosteriyor sisteme giris icin kayitli bilgileri hatali gosteriyor kisacasi duzgun calismiyor

 4. Ertem Iyi dedi ki:

  merhaba, ben alman vatandaşıyım ve türkiye’ye tatile gelirken orda yaşayan ablama bir adet cep telefonu hediye getirmeyi planliyorum. bu getirmek istedim telefonu almanya’da internet üzeri actırabilirmiyim veya türkiye’de havaalanında açtırmak mümkün mü?

  teşekkürler

  Ertem İyi

Yorum Yaz