İnternetten E-haciz Sorgulama

İnternetten E-haciz Sorgulama

E-HACİZ SORGULAMA İŞLEMİ

Haciz, bir kişi ya da kurumun ödenmemiş alacağını karşılamak amacıyla icra müdürlüğünde başlattığı hukuk sürece bağlı olarak yine kişi yada kurumun  mallarına el koydurtmasıdır. Kişi ya da kurum, ödemesi gereken bir borcu düzenlenen günde ödemediği takdirde haciz işlemiyle karşı karşıya kalabilir. Haciz, kelime anlamı olarak halk arasında icra sürecinin tamamı için kullanılsa da aslında icra sürecinin borç tutarınca temini anlamına gelmektedir. Kişinin üzerindehaciz işlemi olup olmadığı internet kanalı ile takip edilebilir. E-haciz sorgulama sayfasında bu işlem gerçekleştirilebilir.

Devlete bağlı bazı internet sitelerinde ve vergi borçlarının yazılı olduğu bazı internet sitelerinde bu işlem gerçekleştirilebilir. E-Haciz sorgulamasını yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle üzerinizde haciz olup olmadığını sorguladığını iddia eden her siteden bu işlem yapılamaz. Sadece devletin yetkilendirdiği bazı internet siteleri bu işlemi gerçekleştirebilir. Ayrıca e-haciz sorgusu yaparken herhangi bir ücret talep edilemez. Haciz işlemi, maaşa bloke koyma, yaşanılan evde, sahibi olunan iş yerindeki eşyalara ya da taşınabilir mallara veya kişinin üzerinde olan gayri menkullere uygulanabilir.

E Haciz Sorgulama İçin TIKLAYINIZ..

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 7 yorum yapıldı:

 1. idris aydınlı diyor ki:

  hakkımda herhangi haciz veya borç varmı

 2. Çağdaş Güleç diyor ki:

  Üzerimde haciz borcum vardı borcumu ödedim inşallah bi daha olmaz.

 3. süleyman koçak diyor ki:

  Haciz sorgulamalarımızı bile artık internetten öğrenebiliyoruz harika bence. Zamanımızı harcamadan bilgisayar başından tüm işlerimizi yapıyoruz.

 4. Sadık diyor ki:

  Hakımde haciz marmı

 5. Nusret diyor ki:

  Hakında haciz varmidir

 6. ÖKKEŞ KARAOGLAN diyor ki:

  İjra barcum varmı

 7. ÖKKEŞ KARAOGLAN diyor ki:

  Hakkında haciz varmı

Yorum Yaz