MHRS- Merkezi Hastane Randevu Sistemi

MHRS- Merkezi Hastane Randevu Sistemi

MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ

Hiçbirimiz sağlığımızın bozulup hastaneye düşmek istemesek de ne yazık ki çeşitli nedenlerden ötürü doktorları ziyaret etmek zorunda kalırız. Geçmiş dönemlerde özellikle de devlet hastanelerine gitmek deyim yerindeyse işkence halini alıyordu. İlk gelen kişiler elle yazılan sıra numaralarını alıyor ve sıra beklerken araya insanlar giriyor, pek çok insan saatlerce kuyruklarda beklemek zorunda kalıyordu. Ancak artık bu durum değişmeye başladı. Çünkü merkezi hastane randevu sistemi devreye girdi.

En basit anlatım ile merkezi hastane randevu sistemi, ülkenin her yerindeki devlet hastanelerinde yer alan doktorlardan online bir şekilde randevu almayı sağlayan bir sistem. Kısa adı MHRS olan bu sistem sayesinde doktorların boş olan randevuları görülüyor ve kişiler de kendilerine ait olan sayfa üzerinden o randevuyu alabiliyorlar. Merkezi hastane randevu sistemine kayıt olmak tamamen ücretsiz. Kişilere ait bazı bilgilerin yazıldığı kayıt işlemi sonrasında sisteme girişte TC kimlik numarası ve oluşturulan şifrenin girilmesi yeterli oluyor. Daha sonrasında ister randevu alma isterse de alınmış olan randevunun iptal işlemleri tek bir sistem üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

MHRS Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ..

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. danış parkan dedi ki:

    Merkezi hastane randevu sistemine kayıt olduktan sonra randevu almak istedim fakat sistem bana istediğim tarihte randevu vermiyor.

  2. hasta bakıcı maaşları 2016 dedi ki:

    Aradığım her konuda sitenizi buluyorum teşekkürlerimi sunarım

Yorum Yaz