SGK İşyeri Bildirgesi

SGK İşyeri Bildirgesi

Siz vatandaşlarımızında bildiği üzere SGK (Sosyal güvenlik kurumu) sigortalı bir biçimde işe başlamak istiyorsanız eğer ilk yapmanız gereken iş yeri tastiknamesini doğru bir biçimde doldurmak olacaktır. Ancak bu işlemler gerçekleşirken en çok benimsenmesi gereken husus eğer vatandaşımız ilk olarak sigortalı bir iş başı yapacaksa bu evrağı oldurması onun olmazsa olmazlarından olup iş yerinin bu evrağı mutlaka Sosyal Sigorta Müdürlüklerine ulaştırması gerekmektedir.

Artık sizlerinde bildiği üzere işlemlerimizin çoğunu herhangi bir kuruma gitmeden internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Bu işlemlerden biri ise SGK iş yeri bildirge işlemini Sigorta müdürlüğüne internet sistemi üzerinden kolay bir şekilde ulaştırması olmuştur. Tabi bu hususta merkez olarak şeçilen İl Akara olarak belirtilmektedir. Ve kendini sürekli bir şekilde yenileyen bu sistem artık benimsenmiş ve Ağustos 2014’den bu yana e-posta sistemi ile gönderimi sağlanmaya başlamış bulunmaktadır. Bu sistemin en güzel olan yanlarından biri ise vatandaşlarımız artık kurumlara gidip boş yere saatlerce beklememiş olmasıdır.

Artık sistem üzerinden daha güvenli bir hal alan bu işlemlerin SSK iş yeri bildirgesi tarafından işyerlerinin SGK bir gün içerisinde tescil olması gerekmekte olacaktır. Fakat eğer iş yeri herhangi bir değişiklik bir ön izleme yaptığı taktirde ise bunu met formu ile gerekli olan kuruluşa göndermesi gerekmektedir. Ve gideceğiniz kuruma kendinizle beraber gerekli olan şu: İŞYERİ Bildirgesi ile Birlikte İŞYERİ sahibinin nufus cüzdan fotokopisi, imza sirküleri ticaret sicil Gazetesi ile İŞYERİ AÇMA ruhsatını evraklarınızı götürdüğünüz taktirde işlemlerinizi haledebilmeniz mümkün olacaktır.

SGK İşyeri Bildirgesi için tıklayınız.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. hasan ispir dedi ki:

    sigortam varmı

Yorum Yaz